راهنمای انتخاب فرش ماشینی

راهنمای انتخاب فرش ماشینی با هدف یاری بیشتر شما در انتخاب بهترین فرش مورد نظرتان نوشته شده است .

دوستان عزیز همراه ، سلام .

در خرید یک فرش مناسب باید مواردی را در نظر بگیرید و آنها را در خرید خود مورد توجه قرار دهید.
اول اینکه برای چه مکانی فرش نیاز دارید.
شرایط فرش هایی که نیاز شما را برای هر مکان برآورد میکنند کاملا به فضا و نوع کاربری آن بستگی دارد
مثلا اگر شما برای راهرو یا فضاهای پر رفت و آمد نیاز به یک کف فرش مناسب دارید گلیم فرش ها با دارا بودن شرایطی از جمله قیمت مناسب،مقاومت در مقابل پاخور بودن و نقوش زیبا ، به زیبایی هر چه تمام تر فضای مد نظر شما را پوشش میدهد.
گلیم فرش ها برای آشپزخانه ها و مکان هایی که معمولا شما از کفش در آن مکان ها استفاده میکنید بهترین گزینه به نظر میرسد و با شستشوی مکرر کمترین آسیب را متحمل خواهند شد.
این توانایی گلیم فرش باعث میشود که گلیم ها گزینه مناسبی برای مکان های عمومی مثل رستوراندهای سنتی و پوشش روی تخت های قهوه خانه های سنتی باشد.
حال اگر برای تزیین دکوراسیون مرکزی منزلتان مثل داخل پذیرایی و حال منزل خود به دنبال فرش مناسب هستید از بین گزینه های گبه ها و فرش های ۵۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه با توجه به نوع کاربری یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید.
اعدادی که به عنوان شانه و تراکم در معرفی فرش مطرح میشود شاید برای کسی که در این کار سر رشته ای ندارد چندان مفهومی نداشته باشد پس من به عنوان مشاور شما کلیدهای طلایی را به شما میدهم تا شما هم در انتخاب خود مثل یک کارشناس عمل کنید.

یادتان هست که در ابتدای این مطلب یک نکته مهم را خدمت شما عرض کردم
کلید طلایی و اصلی انتخاب یک فرش هم همان است.
(شما فرش را برای چه مکانی و با چه شرایطی خرید میکنید)

در انتخاب فرش برای فضای داخلی قبل از هر چیز موارد زیر را در نظر بگیرید

۱ – چقدر میخواهید هزینه کنید

از گبه گرفته تا فرش ها با تراکم های هر چه بالاتر قیمت ها افزایش میابد و این تا حدی است که گاهی یک فرش ۱۲۰۰ شانه تا ده برابر یک گبه قیمت دارد.

۲ – ظرافت بافت و نقش چقدر برایتان مهم است

تقریبا واضح است که هر چه تراکم و شانه فرش بالاتر باشد ظرافت های بافت بیشتر است اما یک نکته کارشناسی مهم این است که هر چه تعداد رنگ و تراکم در یک فرش بالاتر باشد اثر بیشتری در زیبایی و زنده بودن نقوش دارد.

مثلا فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ یکه تاز این میدان است و نمای کامل از یک فرش ریزبافت و حتی دست بافت را برای شما به ارمغان میاورد .
بعد از آن فرش ۱۰۰۰ شانه طبعا باید بهترین در این عرصه باشد اما توجه داشته باشد که یک ۷۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰ و ۱۰ رنگ از یک ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۲۰۰ و ۸ رنگ اگر در این آیتم بالاتر نباشد کمتر نیست در حالیکه شما برای آن هزینه کمتری هم کرده اید.
نکته دیگر آن است که مهم است که پالت رنگی یک تولیدکننده به خوبی انتخاب شده باشد تا بتواند نقش فرش را زنده و پویاتر به دکوراسیون خانه شما هدیه دهد.
در تولیدات ما این اطمينان را به شما می دهیم که در این موضوع به دقت و موشکافی زیادی شده است.

۳ – کارکرد طولانی و حفظ کیفیت در گذشت زمان چقدر برای شما مهم است

اگر این گزینه هم مهم ترین آیتم در انتخاب شماست بهتر است قبل از هر چیز به جنس الیاف و طول ریشه که در فرش به اصطلاح خواب فرش نامیده میشود باید دقت کنید
در فرش های ماشینی آنهایی که در ریشه ها از جنس اکرولیک و تارهای از جنس چله پنبه ای استفاده شده گزینه های بهتری در گذشت زمان هستند و خواب فرش هم نباید از ۰/۸ سانتی متر کمتر باشد.
نکته دیگر که میتواند در بهبود عملکرد فرش در طول سالیان دراز تاثیرگذار باشد این است که فرشی که انتخاب میکنید از نظر تراکم در حد متوسط باشد
فرش های ۷۰۰ و ۵۰۰ شانه بعد از چندين بار شستشو بهتر کیفیت خود را حفظ خواهند کرد مگر اینکه بخواهید زیبایی را فدای این گزینه کنید و انتخابی از بین ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه ها داشته باشید.

۴ – فرش های خاص برای دکوراسیون ها و مکان های خاص

اگر منزل یا محل کار شما از یک طراحی خاص بهره میبرد بهتر است فرشی را هم که برای آن انتخاب میکنید متناسب با آن باشد.
برای طراحی های مدرن گزینه های خوبی در میان طرح های مدرن و انتضاعی موجود در سایت خواهید یافت و یا حتی میتوانید به سراغ طرح های سه بعدی هم بروید.
اگر در طراحی دکوراسیون خود گرایش به طرح های سنتی در قالب ساختارهای نوین دارید به پنجره ی گبه های موجود در سایت سری بزنید ، طرح های موجود شما را شگفت زده خواهد کرد و در فضاهای خالی دکوراسیون شما روحی تازه خواهد دمید.

۵ – فرشی برای اتاق کودک

در انتخاب فرش برای اتاق کودک همه آنچه را که درباره ی تراکم و شانه فرش به شما گفتم را کنار بگذارید و تنها به این نکات دقت کنید.
فرش اتاق کودک باید از الیاف پلیستر هیت ست شده باشد تا کمترین میزان پرز و حساسیت را برای دلبند شما داشته باشد.
بعد از این نکته کلیدی در انبوه طرح های که در سایت هست حتما گزینه‌ای منطبق با دکور اتاق کودک خود خواهید یافت.